Przejdź do treści

JAKIE SĄ ZALETY JAZDY W 100% ELEKTRYCZNEJ?

CICHA JAZDA

JAZDA BEZ ZMIANY BIEGÓW

JAZDA BEZ WIBRACJI

JAZDA BEZ EMISJI CO

ZERO ZAPACHU

Zapomnijmy na chwilę o treściach deklarowanych przez producentów. Zapytaliśmy użytkowników pojazdów elektrycznych marek: PEUGEOT, CITROEN, OPEL oraz FIAT o wrażenia z użytkowania ich na co dzień.

Z najczęściej wymienianych pozytywów była „przyjemność z jazdy”. Nie ukrywajmy – samochody elektryczne „mają kopa”. Duży moment obrotowy mamy dostępny w każdym momencie jazdy. Nie ma tu mowy o problemach z włączeniem się do ruchu czy wyprzedzaniem innych samochodów. Przyspieszenie od 0-50 km/h w 3 sekundy oraz od 0-100 km/h poniżej 10 sekund to wartości godne ulicznego sprintera. A wszystko to dzieje się w relaksującej ciszy. Jazda jest płynna, wygodna i łatwa. Bateria umieszczona w dolnej części pojazdu sprawia, że nisko umieszczony środek ciężkości polepsza właściwości jezdne i powoduje wyjątkowo sprawne pokonywanie zakrętów oraz trzymanie się zadanego toru jazdy.

Jeśli obawiasz się jazdy elektrykiem to zdecydowanie nie ma powodu. Coraz więcej osób przekonuje się, że przesiadka do samochodu elektrycznego jest prosta i przyjemna. Zapomnij o ciągłej zmianie biegów w ruchu miejskim, rozgrzewaniu silnika samochodu oraz hałasie i zapachu z jednostki napędowej. A co najważniejsze jazda odbywa się w ciszy – co jest mocno uzależniające. Pasjonaci słuchania muzyki w samochodzie bardzo to docenią. Jedynym odgłosem podczas pokonywania tras jest Wasza ulubiona muzyka. Czyż to nie jest piękne?

Mnogość systemów bezpieczeństwa czuwa nad podróżowaniem. Asystent pasa ruchu, wykrywanie przeszkód, czujniki parkowania i kamery to gwarancja bezpieczeństwa podróżujących. Można jednak powiedzieć, że samochody spalinowe również posiadają systemy bezpieczeństwa. Owszem, jednakże elektryczne samochody idą o krok dalej. W aplikacji mobilnej można na bieżąco monitorować stan pojazdu, poziom naładowania baterii, zasięg a nawet włączyć ogrzewanie lub chłodzenie z telefonu. Takie rozwiązania ułatwiają życie. Jak można by zażartować człowiek nie wiedział, że tego potrzebował – a jednak 😊

Czy zasięg jest mały? Ależ nie! Między 260 a 600 km to sporo, mając na uwadze, że 2/3 kierowców deklaruje do 50 km dziennego przebiegu. Oznacza to bezproblemowe korzystanie z samochodu z jednym ładowaniem tygodniowo.

Wciąż rozwijająca się sieć ładowarek samochodowych ułatwia podróżowanie, a znajdą się również te darmowe 😊 Aplikacja dedykowana do samochodu zawsze czuwa nad naszym zasięgiem oraz umożliwia szybkie odnalezienie najbliższej stacje ładowania.

Dodatkowe atuty to możliwość jazdy bus pasem i darmowe parkowanie na parkingach miejskich.

Podsumowując – podróżowanie samochodem elektrycznym jest mocno „elektryzujące” oraz zapewnia nam radość z jazdy w każdym calu. Do tego stopnia, że pojawia się gęsia skórka.

Czego chcieć więcej? My jesteśmy na tak! Zapraszamy do naszego multisalonu RIA aby na własnej skórze przekonać się jak elektromobilność może uprzyjemnić jazdę samochodem. Ostrzegamy – ciężko wysiąść już po kilku przejechanych kilometrach. Jeżeli zastanawiasz się jeszcze nad przesiadką na elektryczne auto, warto wiedzieć, że rząd oferuje atrakcyjne dotacje „Mój Elektryk” nawet do 27 tys. zł (dla osób fizycznych) na zakup pojazdów elektrycznych. Nasz zespół jest gotowy udzielić wszelkich informacji i pomóc w podjęciu właściwej decyzji.

Odwiedź naszą placówkę w Jamnicy 160/ koło Stalowej Woli lub skontaktuj się z nami już dziś:

15 306 11 30 -Peugeot

15 306 11 31 – Citroen

15 306 11 32 – Opel

15 306 11 33 – Fiat

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.